Garden Aqua | trawa z rolki,systemy nawadniania, ogrody

Przygotowanie trawnika do wiosny

Marzec 5, 2012mariuszPorady12 950

Po zimie trawnik nie zawsze wygląda tak jakbyśmy tego chcieli. Chcemy żeby był szybko zielony i soczysty. Oto kilka wskazówek, które pomogą przywrócić mu dobrą kondycję.
Na początku sezonu, jeżeli temperatury przez całą dobę są już dodatnie w okolicach 10*c możemy przeprowadzić wertykulację zabieg polega na pionowym cięciu darni za pomocą specjalnych noży maszyny- dzięki temu zabiegowi uwalniamy trawnik od zalegającego mchu, próchnicy oraz obumarłych już części trawy. Robimy, więc miejsce dla zagęszczającej się trawy. Dzięki temu trawa także będzie miała możliwość lepiej chłonąć wodę oraz oddychać.

Drugim istotnym elementem który przywróci zieleń na naszym trawniku jest aeracja. Jest to nakłuwania trawnika specjalnymi kolcami, zabieg ten poprawia cyrkulację oraz wymianę powietrza w glebie, efektywniejsze jest wnikanie wody i skuteczniejsze działanie nawozów.

Należy również pamiętaj, aby nie przesadzać ze sztucznymi nawozami. Trawa, jeżeli będzie regularnie koszona pozwoli jej to na równomierny wzrost oraz odpowiednie zagęszczenie. Pamiętajmy również, aby dostarczyć trawnikowi odpowiedniej ilości wody- w tym wypadku najlepiej sprawdza się system nawadniania który nawet pod naszą nieobecność zadba o trawe. Trawnika nie należy zlewać wystarczy mu jednie regularny drobny deszczyk.

You can follow any responses to this entry through the RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Tagged , , , ,